Zakładasz firmę budowlaną? Zobacz jaki sprzęt powinieneś mieć na początku działalności

Budowa
Budowa, fot. jarmoluk, Pixabay.com

Masz w planach założenie firmy budowlanej? To bez wątpienia – w dobie stale rosnącego zapotrzebowania na usługi budowlane – bardzo dobry pomysł. Pamiętaj jednak, że branża budowlana należy do tych, w których już na samym starcie trzeba zainwestować pewne środki finansowe.

Każda firma budowlana powinna posiadać na stanie pewne minimum sprzętu, który umożliwi jej prawidłowe funkcjonowanie. Do takiego sprzętu minimum zaliczyć można w pierwszej kolejności odpowiedni samochód, bez którego działalności budowlanej raczej nie da się prowadzić. Auto powinno pozwolić i na transport pracowników i transport sprzętu i materiałów. Do podstawowego sprzętu, który powinien się znaleźć na stanie firmy są takie urządzenia jak betoniarka, rusztowania, szlifierki, młot pneumatyczny, piły, wiertarki, agregaty do tynków, agregaty prądotwórcze, zagęszczarki do gruntu, kielnie, łopaty i podstawowe narzędzia (takie jak młotki czy śrubokręty).

Warto pamiętać, że nie wszystkie urządzenia muszą być kupione za gotówkę. Rozpoczynając działalność można starać się o kredyty bankowe lub część sprzętu kupić w leasingu. Należy też pamiętać o możliwości skorzystania z wypożyczalni sprzętu budowlanego. Wypożyczalnie takie, mają z reguły bardzo szeroki asortyment różnorodnego sprzętu budowlanego, często bardzo wysokiej jakości, którego wypożyczenie jest stosunkowo – zwłaszcza w porównaniu z ceną zakupu takiego sprzętu – tanie.

Jaki sprzęt kupować, a jaki lepiej wypożyczyć? Mając ograniczony zasób pieniędzy oczywiście można bazować głównie na sprzęcie z wypożyczalni, zwłaszcza na początku. Jednak na dłuższą metę lepiej część sprzętu, zwłaszcza takiego, który jest używany w firmie non stop, kupić na własność. Wypożyczalnia sprzętu budowlanego służy wówczas jako źródło dostępu do tylko takiego sprzętu, którego wypożyczanie jest bardziej opłacalne niż zakup – na przykład ze względu na koszty transportu, przechowywania czy konserwacji danego sprzętu lub takiego, który jest potrzebny w firmie przez pewien okres w roku.

 


Partner: Wypożyczalnia sprzętu budowlanego Ciechanów i okolice – www.wypozyczmnieciechanow.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*