Gdzie zarezerwować domenę?

Domeny
Domeny, fot. Tumisu, Pixabay.com

Rejestrując domenę internetową należy zwrócić uwagę na dwie główne kwestie – cenę odnowienia domeny oraz wiarygodność rejestratora domeny. Inne kwestie schodzą na dalszy plan.

Osoby rejestrujące domeny najczęściej zwracają uwagę na cenę rejestracji domeny. Jednak cena rejestracji nie jest najważniejszą kwestią na jaką należy zwrócić uwagę.

Niektóre firmy zachęcają do rejestracji u nich domeny w cenach promocyjnych, na ogół 1 zł lub nawet za darmo. Jednak po roku te darmowe domeny okazują się bardzo drogie. Bowiem firmy te, po roku, za przedłużenie domeny na kolejny rok życzą sobie 100 i więcej złotych.

Najważniejszą rzeczą na jaką powinniśmy zwrócić uwagę przy rejestracji domeny jest cena przedłużenia (odnowienia) domeny. I patrząc na te ceny, w Polsce mamy trzech liderów – ovh.pl, seohost.pl i gnum.pl. Te trzy firmy oferują najtańsze odnowienie większości najpopularniejszych domen.

Jeśli wziąć pod uwagę najpopularniejszą w Polsce, domenę narodową .pl, powyższe trzy firmy mają podobne ceny odnowień (około 50 zł brutto) i rejestracji (około 12 zł brutto). Są to ceny bardzo dobre. Dla porównania, w większości firm oferujących domeny za złotówkę lub za darmo w cenie rejestracji, za odnowienie życzą sobie ponad 100 zł. Już po roku taka domena za darmo (lub za złotówkę) okazuje się dwa razy droższa niż w firmach, w których zarejestrujemy domenę .pl w cenie niepromocyjnej (czyli za około 10 zł netto).

Druga kwestia, obok ceny odnowienia domeny, jest wiarygodność firmy. Firmy, które działają od kilku lat i nie mają zbyt wielu negatywnych opinii (co łatwo można sprawdzić w internecie) wydają się być wystarczająco wiarygodne.

 

Źródło: https://www.nawitrynie.pl/gdzie-sa-najtansze-domeny-ranking-rejestratorow-domen-ceny-rejestracji-i-odnowienia/

 

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*