Polska oszalała na punkcie fotobudek | HotSpot.com.pl

Takeasmile.pl - fotobudka
Źródło: Takeasmile.pl - Fotobudka Kraków - Malopolska

Co to jest fotobudka? Mogę się założyć, że gdyby zrobić sondę i zapytać przypadkowych ludzi o to czym jest fotobudka 10 lat temu, to mało kto znałby odpowiedź. A ten, kto wiedziałby czym są fotobudki, to kojarzyłby je z budkami fotograficznymi ustawionymi na dworcach czy urzędach i służących do robienia zdjęć legitymacyjnych czy paszportowych.

Fotobudka weszła do naszego życia z kopyta i całkowicie nieoczekiwanie. Do tego stopnia, że dzisiaj trudno sobie wyobrazić osoby, które nie wiedzą czym są fotobudki (oczywiście chodzi o te fotobudki na weselach). Pytanie. Skąd się wzięła moda na fotobudki i skąd do nas ta moda przywędrowała?

Nie będzie zaskoczeniem, jeśli powiem, że moda na fotobudki na wesela i imprezy pojawiła się najpierw w Stanach Zjednoczonych. Jednak bardzo szybko trafiła przez ocean do Europy – najpierw zachodniej, a stąd do Polski.

Dlaczego fotobudki stały się tak bardzo popularne, że dziś są obowiązkowym elementem każdego wesela i wielu innych imprez, takich jak studniówki, jubileusze, imprezy firmowe?

Po pierwsze, fotobudka na imprezie to spora atrakcja. Coś, co dodaje wartość dodaną imprezie w postaci dodatkowej atrakcji, zabawy, a przy okazji tworzy świetne pamiątki z imprezy w postaci śmiesznych i ciekawych zdjęć zrobionych wspólnie z osobami, z którymi bawiliśmy się na danym weselu czy innej imprezie.

Po drugie fotobudka to nawet jak na polskie realia to atrakcja stosunkowo tania. Bardzo duży popyt na fotobudki spowodował niesamowity wzrost podaży. Liczbę firm oferujących wynajem fotobudek w Polsce należy obecnie liczyć już w tysiącach, a bardzo duża konkurencja pomiędzy poszczególnymi firmami powoduje, że ceny wynajmu fotobudki na imprezie jest ceną niewygórowaną. Obecnie koszty wynajmu fotobudki na wesele lub inną imprezę wynosi kilkaset złotych. W tej cenie mamy nie tylko fotobudkę na imprezie, ale zazwyczaj także obsługującą maszynę fotograficzną hostessę, a także cały pakiet gadżetów do pozowania.

Fotobudka cennik Olsztyn
Fotobudka Olsztyn – cennik wynajmu fotobudki w Olsztynie i okolicach, źródło: www.foto-moment.pl

Co dalej, co czeka fotobudki w kolejnych latach? Wydaje się, że fotobudki będą w dalszym ciągu miały się dobrze. Chociaż to wcale nie oznacza, że branży nie czekają żadne zmiany. Zapewne przetrwają tylko te firmy wynajmujące fotobudki, które będą szły “z duchem czasu”. Pewne zmiany obserwujemy już od roku. Na rynku szturmem pojawiły się fotolustra – Fotolustra to taka nowość, że nie ma jeszcze ugruntowanej nazwy – nazywane są niekiedy Fotolustrami, Magicznymi Lustrami, a także z języka angielskiego – Selfie Mirror lub Magic Mirror. Która z tych nazw wejdzie na stałe do języka polskiego, okaże się pewnie niedługo. Jednak już dziś – lustrzane następczynie fotobudek zjednują sobie coraz więcej zwolenników, a wiele firm zajmujących się wynajmem fotobudek posiada w swoim fotobudkowym menu także magiczne lustra selfie mirror.

 

– – – – – – – – – – – – – – –
Źródła:
http://www.takeasmile.pl/
http://foto-moment.pl/
https://magicselfiemirror.com.pl/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*